Goed nieuws voor het team achter Bakkt, de langverwachte goedkeuring is eigenlijk ontvangen. Op 23 september opent Bakkt de deuren van het platform.
Groen licht voor Bakkt
Na maanden van geruchten en speculaties is eindelijk de goedkeuring gekregen voor het platform om te mogen lanceren. Na een jaar van vertragingen en tegenslagen is de handtekening inmiddels binnen van de CFTC en de NYDFS.
Analisten en vooraanstaande figuren zijn zeer blij met het nieuws rondom Bakkt. De verwachting is dat de lancering van het platform een positief effect zullen hebben op de Bitcoin-markt. De meestgenoemde reden voor de grote interesse is het feit dat er futures-contracten worden aangeboden en vervolgens fysiek geleverd worden. Ten grondslag aan de contracten liggen ‘echte’ Bitcoins. De Bitcoins moeten worden gekocht, verstuurd en opgeslagen. Voorheen werden futures altijd in cash berekend.
Naast het aanbieden van een handelsplatform met daarop fysieke Bitcoin future contracten, zal Bakkt ook een custody dienst gaan aanbieden. Bakkt zal zich vooral gaan richten op de institutionele beleggers, aangezien het platform volledige overeenstemming heeft met de Amerikaanse wetgeving. Ook bij eventuele verliezen is er een verzekering aanwezig.
Bakkt was oorspronkelijk van plan om in december vorig jaar te lanceren, maar stuitte problemen rondom de regelgeving.