Gisteren was duidelijk in het nieuws te lezen dat de hash rate van de Bitcoin met 30 tot 40 procent was gedaald. Het was eerder onduidelijk wat de exacte oorzaak is geweest. Toch is er inmiddels duidelijkheid. De termen flash crash werden direct door de media weer uit de kast gehaald.
Van een kleine 100 EH/s naar 67 EH/s was te zien op de grafieken. Veel media dachten dat een belangrijke mining pool de stekker eruit getrokken heeft. Zeker in combinatie met de prijsdaling was het weer perfect materiaal voor de media om FUD te verspreiden.
De hash rate is een schatting van het totaal
Belangrijk om te weten is dat de cijfers nooit de exacte waarde’s en weergaves zullen tonen. De grafieken zijn gebaseerd op een schatting van de totale rekenkracht op het netwerk. Christopher Bendiksen, hoofdonderzoeker bij CoinShares, komt met een reactie op Twitter.
PSA: #bitcoin hashrate is not a known measure.
It can only be estimated from previous block intervals.
Block times are Poisson distributed which sometimes causes large variance in block intervals. If several slow blocks happen in a row, it makes these estimates spike down.
— Christopher Bendiksen (@C_Bendiksen) 24 september 2019
De berekend is gericht op het aantal berkeningen die het netwerk in een seconde uitvoert. Een hogere hash rate impliceert meer concurrentie tussen de miners. De ‘dip’ is vooral ontstaan op de manier van het berekenen. De hash rate grafieken maken een schatting op basis vande intervaltijden van het laatste blok.
Inmiddels is volgens blockchain.com de BTC hash rate weer terug naar een gemiddeld niveau van de afgelopen dagen.
I log the estimated network hash rate from my node in 5 minute intervals and don’t see anything out of the ordinary.
Lowest estimated was ~66 EH/s, but it appears as though we just had a few slow blocks (ex: 596213, 596250, 596267, etc) that snowballed the estimate downward. pic.twitter.com/ae4EHExBNO
— Storms (@austorms) 24 september 2019