Toezichthouders in China gaan de toegang blokkeren tot meer dan 100 buitenlandse crypto-beurzen. De beurzen mogen hierdoor geen diensten meer verlenen aan de Chinese beleggers. Zo weet Shanghai Securities Times te melden.
Het China National Fintech Risk Rectification Office zou tot nu toe 124 handelsplatforms hebben geïdentificeerd. Vooralsnog zijn deze nog steeds beschikbaar in China.
Volgens het artikel heeft het agentschap nu het plan om het gebruik van cryptocurrency te monitoren. Ook wil het de internettoegang tot de buitenlandse crypto-beurzen gaan beperken.
De nationale Fintech Risk Rectification Office is een overheidsinstantie. De toezichthouder richt zich vooral op de bescherming van beleggers. Het lijkt erop dat een aantal beurzen inmiddels niet beschikbaar zijn in China, het gaat hierbij waarschijnlijk om Binance, OKEx en Bitfinex.
Crypto in China
China zit zeker niet stil in de ontwikkelingen rondom crypto en blockchain, achter de schermen is China verder dan we denken en werkt inmiddels aan verschillende crypto oplossingen voor de markt. Het lijkt erop dat China eerst de handel wil platleggen, voordat ze met een eigen oplossing komen.
Bron: Coindesk